• Ako sa prihlásiť do duálneho vzdelávania

•

1. Vyplň on-line prihlášku (žiadosť o duálne vzdelávanie) alebo zatelefonuj na kontaktné číslo firmy - zamestnávateľa (do februára).

2. Zamestnávateľ žiadateľa pozve na ústne výberové konanie, pohovor (marec).

3. Zamestnávateľ vybraným uchádzačom vydá "Potvrdenie o zabezpečení duálneho  vzdelávania" (marec - apríl).

4. Potvrdenie spolu s prihláškou na štúdium zašli na školu (do 20. apríla).

5. Zúčastníš sa prijmacieho konania a škola výsledok prijímacieho konania v systéme duálneho vzdelávania určí samostatným zoznamom = rozhodne o prijatí žiaka na strednú školu (máj).

6. Spolu s rodičom uzatvoríš "Učebnú zmluvu zákonného zástupcu žiaka, resp. žiaka so zamestnávateľom" (do 31. augusta). Zamestnávateľ (poskytovateľ praktického vyučovania) môže uzatvoriť učebnú zmluvu v šk. roku, v ktorom žiak nastúpil do prvého ročníka najneskôr do 31. januára príslušného školského roka.